Biograd na Moru

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 5 528
Región: Zadarská župa | Počet obyvateľov: 5 528

Obľúbeným letoviskom Jadranu, respektíve Severnej Dalmácie je aj Biograd na Moru. Jedná sa o mesto, ktoré má necelých šesť tisíc stálych obyvateľov. Počas letnej sezóny však počet ľudí v meste rapídne stúpa. Biograd na Moru sa rozprestiera juhovýchodným smerom od Zadaru. Mesto je veľmi pekne upravené letovisko, ako už býva v Chorvátsku zvykom, s bohatou vegetáciou. O turistov je tu veľmi dobre postarané, ubytovať sa môžete ako v mnohých súkromných apartmánoch, tak i v hoteloch. Na okrajoch mesta je aj možnosť kempovania! Vzhľadom k tomu, že sa jedná o pomerne väčšie stredisko, máte tu široké možnosti. Ak budete chcieť lacnejšie ubytovanie, zoženiete ho tiež, musíte ale počítať trebárs aj s polhodinovú cestou na pláž. Naopak ak sa ubytujete v okolí promenády, na ktorej sa nachádza nespočetné množstvo barov, reštaurácií, cukrární a príjemných posedení s muzikou, budete to mať na pláže, čo by kameňom dohodil.

Biograd na Moru ponúkne pekné kamienkové pláže. Najznámejšia a najvyhľadávanejša biogradské pláž, je pláž Dražica. Ďalšia populárna pláž je pláž Bošana, obe dve boli vyznamenané Modrou vlajkou. Do tretice spomeňme ešte pláž Soline, tiež tu je doslova hlava na hlave. V Biograde je však k dispozícii ďaleko viac pláží, tie ďalšie však predstavujú skôr romantické a pokojnejšie zákutia. Na hlavnej promenáde sa nachádza aj niekoľko nočných podnikov, jedná sa o klasické plážové diskotéky, ktoré sa pre ich jedinečné čaro oplatí navštíviť!

Ani športovo založení turisti sa v Biograde nebudú nudiť. Ponúka sa vám neskutočne široká paleta možností. Ide o jachting, potápanie, ale napríklad aj vodné pólo, samozrejmosťou je aj tenis alebo plážový volejbal. Čo sa týka plážových atrakcií, môžete si užívať od rána až do večera. Môžete si trebárs požičať skúter, vodný bicykel alebo sa prejsť na banáne, či si okolie Biogradu pozrieť pekne z vtáčej perspektívy na padáku.#SpoznajSlovensko
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Biograd na Moru?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol