• Výborné
  1
 • Dobré
  0
 • Priemerné
  0
 • Slabé
  0
 • Strata času
  0

Omiš

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 15 800
Región: Splitsko-dalmatínska župa | Počet obyvateľov: 15 800

Omiš mesto ležiace približne 30 km južne od druhého najväčšieho chorvátskeho mesta Split je obľúbenou destináciou mnohých cestovateľov za dovolenkou zo Slovenska, či iných krajín Európy. Kedysi oblasť obývaná Rimanmi, či ilýrskymi kmeňmi zažila veľký rozvoj hlavne za čias Poljičskej republiky. Dnes je z neho významne turistické centrum, ktoré návštevníkov priťahuje priezračným morom s piesočno-štrkovými plážami.

Omiš však nie je len dovolenková destinácia, ale aj historické mesto s mnohými pamiatkami. Známou pamiatkou je napríklad kostol sv. Michala, ktorý bol postavený v 17. storočí, či trosky starej pevnosti Starigrad, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške cca 300 m.n.m. A práve skalnaté hory sú jedným z najzaujímavejších prvkov Omišu. Zaujímavosťou je, že v týchto častiach Chorvátska sa natáčal slávny film Winnetou, keďže práve táto oblasť je veľmi podobná vyprahnutým častiam divokého západu. Krásnou prírodnou atrakciou je kaňon, ktorý vyhĺbila tamojšia rieka Cetina. Omiš ponúka, ale aj iné zaujímavosti.

Nová časť Omišu je pomerne rušná, s početným množstvom stánkov, obchodov, či reštaurácií. No to, za čím chodíme do Chorvátska Vás poteší ešte viac. Krásne azúrové more s rozsiahlou piesočnatou plážou. Na výber máte aj piesočno-štrkové pláže. Samozrejmosťou dovolenkára v Chorvátsku je ísť do mora s nejakou obuvou ako napríklad tenisky, či obyčajné číňanky, či už kvôli pohodliu, ale aj z dôvodu bezpečnosti poranenia sa morským ježkom, ktorých je v mori naozaj veľa, ale predsa je to more, nie bazén.

Keď Vás prestane baviť sa kúpať v mori, či opaľovať sa na rozpálenom slnku, v Omiši máte na výber z rôznych adrenalínových atrakcií ako lezenie po stene, či rafting na spomínanej rieke Cetina. Jedinci, ktorí príliš nevyznávajú takéto atrakcie, skôr zájdu na výlet do neďalekého Splitu, prípadne plavbou loďou na ostrov Brač, kde je “pohyblivá“ pláž, ktorá pravidelne mení svoj tvar.
Výlety cestovateľov


Omiš 2012

 • 4833
 • 0

 • 01. 08. 2012 - 10. 08. 2012


Všetky výlety z mesta Omiš (1)

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Omiš?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.

Hodnotenia a tipy


peme 5/5

Pekné historické mestečkoTu som bol

Navštívili