Vodice

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 8 902
Región: Šibenicko-kninská župa | Počet obyvateľov: 8 902

Obľúbené letovisko mnohých turistov je výbornou dovolenkou destináciou aj vďaka svojej polohou. Mesto Vodice sa nachádza medzi dvoma veľkými mestami Dalmácie, Zadar a Split. Na svoje si tu prídu rodinky s deťmi, ale aj mladí ľudia, ktorí ú náročnejší na zábavu. Mesto svojou rozlohou patrí medzi väčšie letoviská Chorvátska. Letovisko nachádzajúce sa 11 km severne od Šibeníku patrí medzi úzku elitu Chorvátskeho pobrežia. Mesto s takmer 9000 obyvateľmi Vás ohúri svojou architektúrou, čistotou a krásnymi nábrežiami. Tunajšie palmy patria k najkrajším v Severnej Dalmácií a sú veľkou ozdobou celého mesta, keďže aj vďaka domácim obyvateľom sa ich počet stále rozrastá. Nájdete tu však aj dlhé pláže, historické pamiatky, rôzne kultúrne slávnosti, či športové a zábavné atrakcie. Proste je si z čoho vyberať. Tunajšie pláže sú svojím zložením veľmi rozmanité. Vo Vodiciach nájdete aj dve hotelové strediská, jedno na polostrove Punta, to druhú okolo hotela Imperial a Olympia. Zaujímavosťou alebo lepšie povedané úspechom Vodíc je, že v konkurencií 42 letovísk získalo mesto ocenenie Turistický kvet.

Aj vďaka veľkosti pláži sa Vodiciam hovorí chorvátske Saint Tropez. Výhodou pre rodiny s deťmi je tá skutočnosť, že všetky pláže majú do mora pozvoľný vstup. Najznámejšia tzv. modrá (plavá) pláž bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. Blízkostí pláži nájdete rôzne bufety, stánky s rýchlym občerstvením a podobne, okrem toho aj atrakcie ako tobogany, či iné hracie zábavky.

Mladšiu alebo športovo založenú spoločnosť zaujme široká ponuka športov ako napríklad windsurfing, futbal, basketbal, volejbal, minigolf a podobne. Taktiež tu je na ponuku bohatý aj výber rôznych podnikov, ktoré sa starajú o pestrý nočný život. Na výber máte z rôznych hlučných barov, gurmánskych pohostinstiev, reštaurácií, či diskoték. Okrem toho o spestrenie programu sa tu stará aj tzv. Vodické leto, ktoré sa koná v priebehu augusta, počas ktorého sa usporiadávajú rôzne koncerty, výstavy a festivaly. Z výletov sa tú konajú rôzne plavby do okolitých častí regiónu ako plavba do národného parku Krka, výlet loďou na ostrovy Prvič, Žirje, Kaprije, Zlarin, či na vrch Okit.#SpoznajSlovensko
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Vodice?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili