Crikvenica

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 11 348
Región: Prímorsko-gorskokotarská župa | Počet obyvateľov: 11 348

Jedno z najnavštevovanejších miest celého Chorvátska. Je tomu tak vďaka výbornej polohe a dobrej dostupnosti. Už viac ako 120 rokov je Crikvenica vyhľadávaným miestom Európanov.

Crikvenica sa skladá zo štyroch častí : Crikvenica, Dramalj, Jadranov a Selce.

V meste sa môžete ubytovať v Hoteli Therapia, ktorý je prvým hotelom v tejto lokalite postavený už v roku 1895. Nachádza sa v prekrásnom parku s tropickou vegetáciou. Práve s ním je previazaný turizmus v Crikvenici. Archeologická zóna Kotor je miesto, kde môžete vidieť pozostatky pravekých obydlí.

Nachádza sa tu veľké množstvo pláži ako napríklad Omrika, Mestská pláž Crikvenica a iné. Na okrajoch mesta nájdete skalnaté pláže s nedotknutou prírodou, kde si príjemne oddýchnete. Počas letnej sezóny tu je pomerne bohatý nočný život s množstvom diskoték, klubov a barov. Nájdete tu aj možnosť športového vyžitia, keďže tu nechýbajú rôzne ihriská na futbal, či iné loptové hry, samozrejmosťou je aj plážový volejbal. Nachádza sa tu aj tzv. Adrenalin Park.

Tých menej aktívnych zaujme niekoľko rybárskych nocí, kde môžete pri dobrej hudbe ochutnať rôzne morské špeciality. Živé hudobné koncerty sú tu takmer na dennom poriadku.
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Crikvenica?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.

Hodnotenia a tipyTu som bol

Navštívili
EML