• Výborné
  2
 • Dobré
  0
 • Priemerné
  0
 • Slabé
  0
 • Strata času
  0

Makarská

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 28,00 km2
Počet obyvateľov: 13 418
Región: Splitsko-dalmatínska župa | Rozloha: 28,00 km2 | Počet obyvateľov: 13 418

Mesto Makarská nachádzajúce sa v južnej Dalmácii je jednoznačne najznámejšia dovolenková destinácia v Chorvátsku. Makarská leží v širokej zátoke, ktorú obmýva mys Osejava a polostrov sv. Petra. Makarskú chráni pohorie Biokova, ktoré prekypuje bohatou vegetáciou.

V Makarskej sa nachádza rušný osobný prístav, a veľké autobusové nádražie. Okrem oddychu sa na Makarskú chodí aj za liečbou rôznych zdravotných problémov. V ústave Biokova sa liečia problémy s dýchacími cestami, pohybové ústrojenstva a rôzne degeneratívne nemoci.

V meste Makarská nájdete viacero apartmánov, či hotelov aj pre náročných s bazénmi, wellness.

Mesto je však najviac známe vďaka svojím plážam. Oproti severnejším destináciám tu nájdete už piesočnaté pláže. Mladí, či športovo nabitý ľudia tu nájdu mnoho atrakcií. V Makarskej tenistov ohúri moderné tenisové stredisko, turistov možnosť vysokohorských túr na pohorie Biokovo, cyklistov zas stezky v oblasti mesta, tých adrenalínovejších zasa paragliding. Nachádza sa tu aj veľké tréningové centrum pre futbalové tímy, ktoré tu trávia letné turné. Okrem toho sú v tomto meste vynikajúce podmienky pre vodné športy, medzi ktoré patria podmorský rybolov, potápanie, či jachting.

Nočný život mesta je jeden z najbohatších, ak nie najviac pestrých v celkom Chorvátsku. Nájdete tu mnoho disko klubov, rockových barov, či dokonca v hoteli Dalmácia aj kasíno. Takzvaná rybárska noc ponúka návštevníkom súťaže, hudbu a hlavne ochutnávka rôznych špecialít, ktoré sú pripravované z tých najčerstvejších rýb.

Z histórie toho Makarská tiež čo to zažila. V meste, či regióne sa vystriedalo počas posledných 2000 rokov niekoľko kultúr a národov. Najskôr tu bola rímska osada, Muccurum, ktorú v 6. Storočí zničili Ostrogóti. Neskôr, približne v polovici 16 storočia dobyli mestečko Turci, ktorý tu boli približne 150 rokov. Práve po približne 150 rokoch sa mesta zmocnili Benátčania. Pod Chorvátsko, presnejšie pod Juhosláviu patrila Makarská až po 2.svetovej vojne. Významnou pamiatkou je barokový kostol sv. Marka. Vo františkánskom kostole je zbierka mušlí, ktorá je jedna z najbohatších na svete.

Rodiny zaujmú rôzne výlety, napríklad promenáda prímorskou cestou k Baške Vode, či Tučepi, výlet na najvyšší vrchol Biokova, okružná prechádzka okolo polostrova sv. Petra, pútnické mieste Medjugorje v Bosne a Hercegovine, vzdialené približne 80 km od mesta, či iné.


Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Makarská?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.

Hodnotenia a tipy


PetkaHuskova 5/5

Kazdí musííí navstívit aspon raz Chorvátsko! :)PetkaHuskova 5/5

Supeeer bolo! :)Tu som bol