• Výborné
  1
 • Dobré
  0
 • Priemerné
  0
 • Slabé
  0
 • Strata času
  0

Primošten

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 92,00 km2
Počet obyvateľov: 2 992
Región: Šibenicko-kninská župa | Rozloha: 92,00 km2 | Počet obyvateľov: 2 992

Toto malé mestečko nachádzajúce sa v oblasti Strednej Dalmácie určite zaujme nejedného dovolenkára, ktorý pravidelne alebo aj nie tak častonavštevuje počas letných mesiacov Chorvátsko. Primošten možno nie úplne oslní mladšiu generáciu v porovnaním s takou destináciou ako Makarská riviéra, kde to počas letných mesiacov naozaj žije, o to viac si tu však prídu na svoje dovolenkári, ktorý hľadajú skôr oddych a príjemnú atmosféru.

Mesto Primošten bolo pôvodne len ostrov, ktorý sa však neskôr spojil s pevninou, presnejšie za pomoci kamenného násypu. Dnešný polostrov, centrum starého Primoštena zaujme pozostatkami hradieb, úzkymi ulicami, či starším a útulným kostolíkom, ktorý je takým symbolom tohto krásneho mestečka.

Z pohľadu rekreácie na tom Primošten tiež nie je zle, práve naopak. Na výber máte hneď z niekoľko pláži, väčšinou sa ľudia zdržujú hlavne pri chladnejšej zátoke, ale v porovnaní s takou Makarskou riviérou sú tieto pláže pomerne ľudoprázdne. Samozrejme nečakajte, že tam budete sami, no miesta na leňošenie si tam určite nájdete bez väčších problémov. Jedine mínus, ale s tým dovolenkári v Chorvátsku počítajú sú kamienkové pláže, ktoré nie sú vždy najpohodlnejšie. More je však o to čistejšie. Teplota mora je ideálna skôr v augustových dňoch, samozrejme záleží aj od toho aká je práve sezóna.

Pre mladých tu nočný život nie je až taký bohatý a zaujímavý, ale nájdu sa tu aj nejaké diskotékové kluby, ktoré sú však väčšinou vzdialené nejaký ten kus od centra mestečka. V samotnom centre to cez noc určite nespí. Pizzerie, malé vinárske obchody, či rôzne suveníry s obchodmi sú otvorené až do skorých ranných hodín.

Okrem tohto v mestečku domáci podnikatelia ponúkajú napríklad aj výlet do neďalekého národného parku Krka, ktorý Vás poteší svojimi početnými vodopádmi, v ktorých sa je možné aj kúpať.
Články


Primošten


Primošten Malebná zemědělská obec a významné letovisko v nejjižnější části Severní Dalmácie, 28 km jižně od Šibeniku. Má 1750 obyvatel. V okolí se pěstuje vinná réva a olivovníky. Další ekonomickou činností zdejších obyvatel je kromě cestovního ruchu také rybářství. Rozkládá se na dvou poloostrůvcích mezi zátokami Luka Primošten a Raduča. Na prvním se rozkládá původní stará vesnice. Druhý, zalesněný sousední poloostrůvek zvaný Raduča zaujímají výhradně zařízení cestovního ruchu - ubytovací, stravovací, zábavní, krásný krytý bazén, hřiště a jiná sportovní zařízení. Čítať celý článok


Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Primošten?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.

Hodnotenia a tipy


zagorova 5/5

Nádherné mestečkoTu som bol