Trogir

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 13 260
Región: Splitsko-dalmatínska župa | Počet obyvateľov: 13 260

Trogir je veľmi staré mesto, v ktorom žije približne 13 tisíc obyvateľov. Pôvodné jadro nájdete na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou, tieto oblasti spája kamenný most.

Jedná sa o veľmi obľúbené turistické mesto, ktoré bolo dokonca roku 1997 zapísané do listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste nájdete napríklad lodenici alebo najrôznejšie továrne na výrobu farmaceutických produktov, tabaku či na ťažbu kameňa.

Mesto leží na mieste, kde sa predtým nachádzala osada Tragurion, ktorú tu založili v 3. storočie pred naším letopočtom Gréci. V 2. storočia potom bola dobytá Rimanmi. Staré jadro je ešte dodnes obklopené zvyškami starého opevnenia, ktoré pochádzajú z 13. až 16. storočia. Medzi najvýznamnejšie pamiatky potom patrí neporušená historická časť okolo katedrály pochádzajúce z obdobia okolo 14. storočia.
Výlety cestovateľov


TROGIR 2013

  • 6701
  • 0

  • 08. 06. 2013 - 11. 06. 2013


Všetky výlety z mesta Trogir (1)

Články


TROGIR 2013


TrogirKto navštívi strednú časť Dalmácie, nemôže v nijakom prípade obísť malebné mestečko TROGIR, z ktorého zo všetkých strán sála dávna história. Mnoho chorvátskych miest sa môže pýšiť zachovaným historickým mestským jadrom, avšak starobylé mesto Trogir je niečím špecifické, výnimočné, ba priam jedinečné. Pre domácich je hodnotným historickým klenotom, pre turistov, ktorí ho poctili svojou návštevou, sa stáva nezabudnuteľnou spomienkou na múzeum pod holým nebom. Nie nadarmo sa zvykne označovať ako „mesto – múzeum“ alebo ako „malé Benátky“. Vstúpte doňho spolu Čítať celý článok


Momenty

Trogir
  • 140
  • 0
kare

Výhľad z veže hradu Kamerlengo na centrum Trogiru


Všetky momenty z mesta Trogir (1)

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Trogir?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol