Krapina

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 47,53 km2
Počet obyvateľov: 12 479
Región: Krapinsko-zagorská župa | Rozloha: 47,53 km2 | Počet obyvateľov: 12 479

Mesto nachádzajúce sa pozdĺž rieky Krapinčica je hlavným kultúrnym centrom Krapinsko-zagorskej župy. Názov mesta je úzko spojené s názvom rieky, ktorá bola kedysi bohatá na sladkovodných kaprov. História ľudského osídlenia v Krapine siaha približne do čias 100 000 rokov pred Kristom, svedčia o tom pozostatky človeka Neandertálskeho.

Okrem tohto náleziská tu turisti navštevujú rôzne pamiatky a pamätihodnosti, ktoré sa tu zachovali dodnes. Patria medzi nich napríklad kostol sv. Márie Jeruzalemskej, rodný dom Louisa Gaja, Krapínska galéria a iné.

Pozostatky človeka Neandertálského

Pozostatky nájdené neďaleko Karpina lákajú ročne početné množstvo turistov, či z domácej krajiny, ale aj z iných Európskych zemí. Na tomto mieste sa našlo približne 800 kúskov kostí a zubov, vďaka ktorým je toto miesto svojho druhu jedno z najbohatších nálezísk sveta. Vnútri jaskýň sa našli tiež mnohé jaskynné maľby. Vonku pred jaskyňou je dnes možné vidieť rekonštrukciu života Neandertálcov, nájdete tu sochy ľudí a zvierat, ktoré žili v tej dobe na zemi.#SpoznajSlovensko
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Krapina?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol