Vodice

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 8 902
Región: Šibenicko-kninská župa | Počet obyvateľov: 8 902

Obľúbené letovisko mnohých turistov je výbornou dovolenkou destináciou aj vďaka svojej polohou. Mesto Vodice sa nachádza medzi dvoma veľkými mestami Dalmácie, Zadar a Split. Na svoje si tu prídu rodinky s deťmi, ale aj mladí ľudia, ktorí ú náročnejší na zábavu. Mesto svojou rozlohou patrí medzi väčšie letoviská Chorvátska. Letovisko nachádzajúce sa 11 km severne od Šibeníku patrí medzi úzku elitu Chorvátskeho pobrežia. Mesto s takmer 9000 obyvateľmi Vás ohúri svojou architektúrou, čistotou a krásnymi nábrežiami. Tunajšie palmy patria k najkrajším v Severnej Dalmácií a sú veľkou ozdobou celého mesta, keďže aj vďaka domácim obyvateľom sa ich počet stále rozrastá. Nájdete tu však aj dlhé pláže, historické pamiatky, rôzne kultúrne slávnosti, či športové a zábavné atrakcie. Proste je si z čoho vyberať. Tunajšie pláže sú svojím zložením veľmi rozmanité. Vo Vodiciach nájdete aj dve hotelové strediská, jedno na polostrove Punta, to druhú okolo hotela Imperial a Olympia. Zaujímavosťou alebo lepšie povedané úspechom Vodíc je, že v konkurencií 42 letovísk získalo mesto ocenenie Turistický kvet.

Aj vďaka veľkosti pláži sa Vodiciam hovorí chorvátske Saint Tropez. Výhodou pre rodiny s deťmi je tá skutočnosť, že všetky pláže majú do mora pozvoľný vstup. Najznámejšia tzv. modrá (plavá) pláž bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. Blízkostí pláži nájdete rôzne bufety, stánky s rýchlym občerstvením a podobne, okrem toho aj atrakcie ako tobogany, či iné hracie zábavky.

Mladšiu alebo športovo založenú spoločnosť zaujme široká ponuka športov ako napríklad windsurfing, futbal, basketbal, volejbal, minigolf a podobne. Taktiež tu je na ponuku bohatý aj výber rôznych podnikov, ktoré sa starajú o pestrý nočný život. Na výber máte z rôznych hlučných barov, gurmánskych pohostinstiev, reštaurácií, či diskoték. Okrem toho o spestrenie programu sa tu stará aj tzv. Vodické leto, ktoré sa koná v priebehu augusta, počas ktorého sa usporiadávajú rôzne koncerty, výstavy a festivaly. Z výletov sa tú konajú rôzne plavby do okolitých častí regiónu ako plavba do národného parku Krka, výlet loďou na ostrovy Prvič, Žirje, Kaprije, Zlarin, či na vrch Okit.
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Vodice?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili