Baška voda

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 2 924
Región: Splitsko-dalmatínska župa | Počet obyvateľov: 2 924

Baška voda je významné a obľúbené letovisko a taktiež prístav nachádzajúci sa v Makarskéj riviére. Od mesta Makarská sa nachádza 10 km severozápadne. Podobne ako v okolí Makarskej tu prekypuje príroda bohatou vegetáciou, vrátane borovicových lesov, ktoré siahajú až k oblázkovým plážam. V okolí sa pestujú olivy, figy, višne a nájdete tu aj vinice. Baška voda už dlhé roky patrí medzi obľúbené destinácie Slovenských dovolenkárov.

Tak ako celá Makarská riviéra je preslávená svojimi dlhými, krásnymi plážami, tak to isté môžeme povedať aj o Baške Vode. Hlavná pláž tzv. Nikolina bola predčasnom vyznamenaná ocenením tzv. Modrou vlajkou kvality. Na svoje si tu prídu aj rodiny s malými deťmi, keďže vstup do vody je ľahšie dostupný.

Baška voda ponúka návštevníkom taktiež vhodné podmienky pre rôzne športy. Najpopulárnejšie sú tu jednoznačne tie vodné ako jachting, potápanie, windsurfing, vodné lyže, vodné skútri, parasailing. Z loptových a kolektívnych športov tu môžete hrať tenis, plážový volejbal, futbal, minigo, basketbal atď. Keďže v blízkosti Bašky je pohorie Biokovo tak pre turistov je tu možnosť vysokohorskej túry práve do spomínaného pohoria Biokovo. Pre deti sú tu pripravené rôzne detské ihriská, trampolíny a mnoho iného.

Nočný život tu je skutočne bohatý. V meste máte na výber z niekoľkých diskotékových barov, tanečných terás, barov a podobne. V rámci letného festivalu sa počas letnej sezóny konajú rôzne hudobné podujatia, zábavy, rybárske večery a iné zábavné akcie pre mladých a aj starších.

Z histórie si toho Baška voda toľko nepamätá ako iné letoviská v kraji, či celom Chorvátsku. Celkovo sa dá povedať, že sa jedná o pomerne mladé letovisko, prvý hotel tu bol postavený až v roku 1936 no až približne od 60. Rokov 20. Storočia sa mesto začalo premieňať na atraktívne turistické stredisko.

Z výletov môžeme spomenúť napríklad výlet do pohoria Biokovo, výlet loďou na ostrov Brač, či prechádzky popri mori.
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Baška voda?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili